Kościoły i kaplice
Kościół Parafialny
Budowa nowego kościoła parafialnego w Teratynie była zainicjowana w 2004 r. przez bpa Jana Śrutwę. Budowa rozpoczęła się jesienią 2007 r. Została ona poprzedzona poświęceniem krzyża i placu pod budowę przez bpa Wacława Depo. Świątynia wybudowana z czerwonej cegły i ocieplona 10 centymetrowym styropianem, umieszczonym wewnątrz muru. Konstrukcja dachu wykonana z dwuteownika metalowego i drewnianych krokwi. Sufit ocieplony wełną mineralną o grubości 20 cm. Ogrzewanie kościoła dwu systemowe: nagrzewnice umieszczone na wejściami do kościoła oraz system grzania podłogowego na całym kościele, łącznie z prezbiterium. Z przodu kościoła znajduje się wieża kościelna, a w niej możliwość zamontowania w przyszłości dzwonu. W wieży znajduje się zegar firmy RDUCH (średnica 120 cm), ufundowany przez mieszkańców Miednik, na pamiątkę zmarłej mieszkanki tej miejscowości, 19 letniej Eweliny Wójcik. Z tyłu kościoła znajduje się zaplecze, które składa się z podpiwniczenia, a w nim kotłownia i pomieszczenia gospodarcze, na parterze mieści się zakrystia, sala spotkań oraz toalety. Na poddaszu znajduje się jedno pomieszczenie do zagospodarowania.
30 VIII 2015 r. nastapiło przeniesienie ze starej świątyni parafialnej do nowobudującego się kościoła parafialnego obrazu MB Pocieszenia, pochodzącego z Zaturzec (Ukraina).
Kościół Filialny
pw. św. Maksymiliana M. Kolbego, w Kułakowicach III,z lat: 1987-90, wg projektu archidiec. inż. Frąckiewicza z Zamościa, styl współczesny.
Drewniana kapliczka przydrożna w Teratynie, na słupie,
Otwarta z trzech stron, daszek namiotowy. Wewnątrz rzeźba Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej ludowa z w. XIX.
Kapliczka ludowa w Mojsławicach
Z I poł. w. XIX, drewniana, z figurami św. Antoniego Padewskiego i św. Jana Nepomucena.