Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą.
W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Veni Creator” możemy uzyskać odpust zupełny.
Bóg zapłać za ofiary do puszki, które składamy wychodząc z kościoła, na pomoc pogorzelcom z Trzeszczan.
W dniach 17-18 czerwca organizowany jest wyjazd do Warszawy, Niepokalanowa i Łodzi, jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej informacji i zgłoszenia do Pani Małgorzaty.
Natomiast 20 czerwca organizujemy wyjazd
dla ministrantów i scholii oraz innych chętnych dzieci wraz z rodzicami do Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla. Zapisy również u Pani Małgorzaty.
Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia po Mszy św. o godz. 18.00, zaś w niedzielę po sumie.
Przed nami kolejne poświęcenia pól: dziś o godzinie 15.00 w Mojsławicach, a w przyszłą niedzielę o 16.00 w Teratynie (początek przy Starym Kościele), zaś o godz. 18.00 w Odletajce (początek od rodz. Pokrywków).
Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła.
W najbliższy czwartek, 28 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi.
Również w czwartek przypada 45. rocznica śmierci Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Właśnie 28 maja został wyznaczony w kalendarzu liturgicznym jako dzień wspomnienia tego polskiego Błogosławionego. Pamiętajmy, że ten Wielki Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką kanonizację.
W sobotę 30 maja, w Katedrze Zamojskiej o godz. 10.00 święcenia prezbiteratu.
We wtorek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres komunii Wielkanocnej. Taca na budownictwo sakralne.
Bóg zapłać za ofiary składane na Kościół.
Pomódlmy się za zmarłych kapłanów, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych polecanych w dzisiejszych Mszach św. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
Opiece Matki Bożej Pociszenia zawierzajmy naszą Parafię, chorych, samotnych, rolników, wszystkich gości i nas samych. Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko…
Błogosławionego tygodnia!

