Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Bóg zapłać za ofiary na tacę na WSD.
Z serca dziękuję wszystkim za pomoc w pięknym przeżyciu Wizytacji Biskupiej w naszej parafii. Za wszelką pomoc i włożony trud. Dziękuję dzieciom i młodzieży, ministrantom, Pani Małgosi, Panu Andrzejowi Organiście, Paniom Kościelnym, Szafarzom Komunii św., Zespołowi, Strażakom, wszystkim Radnym, Pani Jadwidze i Beacie.
Trwają nabożeństwa majowe. W naszym kościele odprawiamy je bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
W najbliższy poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi oraz Świętych podczas procesji błagalnych będziemy prosili o błogosławieństwo Boże dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
W poniedziałek w naszej parafii na Mszy św. o godz. 8.00 modlimy się za naszą Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. kard. Wyszyńskiego.
W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 45. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Zapraszam na wieczorną Eucharystię i nabożeństwo fatimskie w naszym kościele o godz. 18.00. Zabierzmy ze sobą świece.
W przyszłą niedzielę, 17 maja, będziemy celebrowali uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie dla dzieci klasy IV wraz z rodzicami w sprawie komunii rocznicowej.
Kontynuujemy w naszej parafii tradycyjny obchód pól i modlitwy o błogosławieństwo w ciężkiej pracy na roli: w sobotę o godz. 15.00 Marysin (początek od lasu od domu p. Ubali), zaś w niedzielę o godz. 15.00 Teratyn-Wojnowo (początek od Mojsławic).
Trwają prace przy budowie budynku gospodarczego. Dziękuję Panom: Marian Dębczak, Jan Onisk, Jerzy Daruk, Stanisław Chmielnicki, Wiesław Kwaśniak,Janusz Zamościński, Marcin Tarnowski, Mariusz Kurzydłowski, Waldemar Zapora, Dariusz Niewiadomski, Edward Buchajczuk, Jarosław Jakubowski. Jeśli ktoś dysponuje czasem to proszę o pomoc w poniedziałek, zaczynamy o godz. 9.00.
Bóg zapłać za ofiary składane na Kościół.
W tym tygodniu patronujĄ nam:
– w czwartek, 14 maja – Święty Maciej Apostoł († około 50, według innych 80), jeden z pierwszych uczniów Jezusa, wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza;
– w sobotę, 16 maja – Święty Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski.
Pomódlmy się za zmarłych kapłanów, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych polecanych w dzisiejszych Mszach św. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
Opiece Matki Bożej Pocieszenia zawierzajmy naszą Parafię, chorych, samotnych, rolników, wszystkich gości i nas samych. Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko…
Błogosławionego tygodnia!

